OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 192

OBWÓD NADPĘCIA: 23

POCHODZENIE: o. Kimball, m. Arenda / Indiaan

OPIS:
Duży, kalibrowy bardzo urodziwy ogier, dobrze ruszający się i utalentowany skokowo. Ojciec koni skoczków, przekazuje dobry ruch i łagodny charakter. Potomstwo sprawdzone w sporcie: Weber - champion 5 i 6 latków, Ildago, - uczestnik championatu w Lanaken, Donald - zwycięzca ZT w Białym Borze, Duma, Hektor, Harmonia, Nimba, Bakszysz, Nasturcja - z powodzeniem startujący w konkursach kl. CC. W Niemczech podobne konkursy chodzą jego synowie Deuter i Ibis.

Ojciec Qumball'a - Kimball, syn Darco, wyhodowany przez Ludo Philipaertsa chodził pod Erickiem Wauters i wygrał wiele konkursów, między innymi Grand Prix Monaco. W ubiegłym roku syn Kimballa - Quitano de Calvarie zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy startując w ekipie francuskiej, a Priobert de Calcarie był podstawowym koniem reprezentantki USA Leslie Howard. W finale PŚ w 2006 roku w Kuala Lumpur 13 miejsce zajął Quarto po Kimball pod reprezentantem Arabii Saudyjskiej.