OBWÓD NADPĘCIA: 22,5

POCHODZENIE: o. Corofino, m. Tora / Colando I

OPIS:
Corofino A został zinbredowany na ogiera Cor de la Bryere - reproduktora, który zmienił oblicze, zarówno sportów, jak i hodowli nie tylko Niemiec, ale całego świata.

Ojcem Corofino A jest Corofino – ogier, który przez lata stanowił własność Związku Holsztyńskiego i był jednym z pierwszych uznanych synów Corrido I. Próbę dzielności wśród czterdziestu innych holsztyńskich rywali ukończył na 4 pozycji, z niewiarygodnie wręcz wysokim indeksem skokowym w wysokości 154 punktów. Corofino wygrał serię konkursów na styl, osiągając nawet wynik 9,6 punktu przy maksymalnej ocenie 10 punktów. Posiada 8 synów i 234 klacze hodowlane. Jako 4-latek zakwalifikował się do Finału Bundeschamionatu.

Dziadkiem Corofino A jest siwy Corrado I - ogier, który już na próbie dzielności otrzymał, za wolne skoki oraz możliwości skokowe, maksymalne oceny. Dalsza kariera potwierdziła zdolności Corrado I w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Wraz z Franke Slothaakiem wygrywali konkursy Grand Prix, między innymi w roku 1993 zwyciężyli we Frankfurcie, a w następnym - wygrali w Dortmundzie jeden z konkursów kwalifikacyjnych do Finału Pucharu Świata. W tym samym sezonie byli najlepsi w silnie obsadzanych Mistrzostwach Niemiec.

Ojcem matki Corofino A jest Calando I, który po kilkuletnim użytkowaniu hodowlanym stał się prawdziwym hitem światowych parkurów. Dosiadany przez Karstena Hucka w 1984 roku zdobył tytuł Mistrza Niemiec, a podczas kolejnych startów wysoko plasował się w konkursach Grand Prix na tak zwanych turniejach, jakimi są zawody rozgrywane w Rzymie, Dublinie czy Calgary.

Matka ogiera Calando I - klacz Furgung 18 razy była kryta słynnym Cor de la Bryere. Para dała 5 uznanych ogierów o nazwie Calando, ponumerowanych zgodnie z tradycją niemiecką od I do V, jako tzw. „pełni bracia”.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA:
  • startował w zawodach 120 cm pod znanym zawodnikiem z Wielkopolski - Sławomirem Klóską
CENA STANÓWKI: 1000 zł

MIEJSCE STANOWIENIA:
Stajnia Sportowo-Hodowlana "Kolanowski" w Dzięcielinie, ul. Storczykowa 4, 64-400 Międzychód